India's first & foremost horse racing portal
Race No | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOVE WARRIOR | D LORD | ZACAPA | MAJORELLA BLUE | ASHWA YASHODHRA | LEVITATE | COME BACK PLEASE | WHO IS NEXT | CAMILLE | ALPHA GENE | |
04-02-2024 (MUM) 1400M Winner: STAR PROSPERITY Won By: 0.75 Time: 1:23.36 |
Place-14 S Zervan 59(9)
|
Place-15 C S Jodha 60.5(1)
|
||||||||
31-12-2023 (MUM) 1200M Winner: OUTLANDER Won By: Nose Time: 1:10.97 |
Place-8 T S Jodha 52.5(9)
|
Place-7 Amyn Merchant 54(5)
|
||||||||
30-07-2023 (PUN) 1400M Winner: ADAMAS Won By: 1.25 Time: 1:28.05 |
Place-2 Mustakim Alam 50(1)
|
Place-4 S G Prasad 50(4)
|
||||||||
19-03-2023 (MUM) 1600M Winner: MYRCELLA Won By: Lnk Time: 1:39.37 |
Place-6 J Chinoy 51(6)
|
Place-7 Amyn Merchant 49(2)
|
||||||||
09-03-2023 (MUM) 1400M Winner: MARLBORO MAN Won By: 1.25 Time: 1:25.81 |
Place-6 A K Aniket 52.5(7)
|
Place-4 A S Peter 52(9)
|
Place-8 Mustakim Alam 49(4)
|
|||||||
12-02-2023 (MUM) 2000M Winner: WILLY WONKAA Won By: 5 Time: 2:05.28 |
Place-4 A S Peter 49(12)
|
Place-10 Haridas Gore 49(3)
|
||||||||
04-02-2023 (MUM) 1400M Winner: LUMINOSITY Won By: 1.75 Time: 1:24.47 |
Place-7 J Chinoy 54(2)
|
Place-11 N B Kuldeep 49(9)
|
||||||||
21-01-2023 (MUM) 1600M Winner: GOLDIVA Won By: 1.75 Time: 1:39:64 |
Place-7 Vishal N Bunde 49(8)
|
Place-8 N Nadeem 49(4)
|
||||||||
18-12-2022 (MUM) 2000M Winner: JUBILANT JOURNEY Won By: 3.5 Time: 2:04.16 |
Place-7 Kirtish Bhagat 55(7)
|
Place-9 Mustakim Alam 49(4)
|
||||||||
27-11-2022 (MUM) 1600M Winner: TWELFTH EARL Won By: Neck Time: 1:39.90 |
Place-8 Amyn Merchant 52(10)
|
Place-14 C Umesh 49(5)
|
||||||||
06-11-2022 (PUN) 2000M Winner: GALLOPING GLORY Won By: Lnk Time: 2:04.64 |
Place-3 J Chinoy 54.5(1)
|
Place-10 Amyn Merchant 53(7)
|
Place-9 Mustakim Alam 49(6)
|
|||||||
16-10-2022 (PUN) 1400M Winner: ESFIR Won By: 1.25 Time: 1:26.05 |
Place-2 J Chinoy 55(1)
|
Place-9 K Nazil 53(5)
|
||||||||
25-09-2022 (PUN) 2000M Winner: ALPHA GENE Won By: 2.25 Time: 2:07.78 |
Place-10 Amyn Merchant 53(7)
|
Place-1 Dashrath Singh 58(2)
|
||||||||
18-09-2022 (PUN) 1600M Winner: ALPHA GENE Won By: 3.5 Time: 1:40.91 |
Place-2 Neeraj Rawal 58(1)
|
Place-10 A S Peter 52.5(9)
|
Place-1 Dashrath Singh 51.5(3)
|
|||||||
03-09-2022 (PUN) 1600M Winner: MURWARA PRINCESS Won By: 2.5 Time: 1:38:62 |
Place-4 C S Jodha 53(2)
|
Place-2 A S Peter 51.5(1)
|
||||||||
03-09-2022 (PUN) 1400M Winner: DUBAI STATION Won By: Neck Time: 1:25:19 |
Place-10 P S Chouhan 56(8)
|
Place-6 T S Jodha 56.5(3)
|
||||||||
17-04-2022 (MUM) 1400M Winner: SUNRISE Won By: 2.5 Time: 1:24.02 |
Place-3 T S Jodha 58(8)
|
Place-6 Neeraj Rawal 53.5(3)
|
||||||||
10-04-2022 (MUM) 1400M Winner: MARLBORO MAN Won By: 0.75 Time: 1:25.42 |
Place-9 Kirtish Bhagat 57(6)
|
Place-6 Dashrath Singh 53.5(10)
|
Place-3 Neeraj Rawal 51.5(7)
|
|||||||
03-04-2022 (MUM) 1000M Winner: LIT Won By: 1.75 Time: 0:59.16 |
Place-6 Dashrath Singh 50.5(4)
|
Place-5 A S Peter 50(3)
|
||||||||
27-03-2022 (MUM) 2000M Winner: LETO Won By: 1.25 Time: 2:05.47 |
Place-12 A K Aniket 54(6)
|
Place-10 R Shelar 52.5(8)
|
||||||||
10-03-2022 (MUM) 1800M Winner: FAIRMONT Won By: 0.75 Time: 1:51.80 |
Place-8 A K Aniket 54(15)
|
Place-9 R Shelar 52.5(4)
|
||||||||
20-02-2022 (MUM) 1600M Winner: THE FLUTIST Won By: 0.75 Time: 1:40.02 |
Place-5 A K Aniket 57.5(5)
|
Place-7 A Prakash 56(8)
|
||||||||
16-01-2022 (MUM) 1400M Winner: D LORD Won By: 1.25 Time: 1:24.65 |
Place-1 Kirtish Bhagat 61(5)
|
Place-10 Akshay Gaikwad 60.5(8)
|
||||||||
07-01-2022 (MUM) 1600M Winner: CHAMONIX Won By: 3 Time: 1:38.76 |
Place-12 P S Kaviraj 60(7)
|
Place-10 A Prakash 58.5(4)
|
||||||||
23-12-2021 (MUM) 1400M Winner: OCEAN OF GOD Won By: 1.5 Time: 1:24:97 |
Place-6 Neeraj Rawal 58.5(3)
|
Place-5 P S Chouhan 53.5(6)
|
||||||||
16-12-2021 (MUM) 1600M Winner: SKY STORM Won By: 0.5 Time: 1:39.59 |
Place-5 A S Peter 58.5(6)
|
Place-7 A Prakash 56.5(7)
|
||||||||
28-11-2021 (PUN) 1400M Winner: LOVE WARRIOR Won By: 3.75 Time: 1:25.72 |
Place-1 A Sandesh 61.5(9)
|
Place-12 Aniket Karande 62(1)
|
||||||||
21-11-2021 (PUN) 1800M Winner: KAMARIA Won By: 2.75 Time: 1:54.55 |
Place-6 Kirtish Bhagat 61.5(6)
|
Place-7 R Shelar 59(3)
|
||||||||
13-11-2021 (PUN) 1400M Winner: EMPOWER Won By: 0.75 Time: 1:26.16 |
Place-2 P S Chouhan 54.5(9)
|
Place-8 K Nazil 56(1)
|
Place-6 A S Peter 56(2)
|
Place-9 H Zeeshan 54.5(7)
|
||||||
17-10-2021 (PUN) 1400M Winner: OCEAN OF GOD Won By: Snk Time: 1:26.60 |
Place-11 T S Jodha 54.5(13)
|
Place-14 R Shelar 56(3)
|
||||||||
10-01-2021 (MUM) 1200M Winner: QUEEN O' WAR Won By: 8.75 Time: 1:09:81 |
Place-9 Y S Srinath 54.5(3)
|
Place-12 P S Kaviraj 56(10)
|